دوشنبه, 17 بهمن 1401
  • تعداد بازدید : 107
    /  6
مراسم میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره و گرامیداشت مقام زن در مراسم ویژه ای با حضور دکتر نجفیان، رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، دکتر احمدوند، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی و دکتر اسماعیل زاده مقدم، معاون پژوهش فناوری و انتقال یافته ها موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر،حجت الاسلام و المسلمین میرزایی ،مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در پردیس موسسات تحقیقات کشاورزی؛ روز شنبه یکم بهمن ماه از کارکنان بانوی این موسسه تحقیقاتی تقدیر شد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، دراین مراسم، حجت الاسلام و المسلمین میرزایی بر وجود مقدس حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان یک الگو نه فقط برای زنان عالم بلکه برای تمام مومنان تاکید کرد و به تشریح آموزه های دینی و نبوی حیات پربرکت حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار داشت: حضرت زهرا سلام الله علیها تجسم تمام نیکی ها است وی عنوان کرد: تکریم و پاسداشت مقام زن مختص به یک روز نیست و در شریعت اسلام مقام زن و مادر همواره جایگاه والایی دارد. رئیس دفتر نماینده مقام معظم رهبری در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر بر تاکید و اهمیت نقش زن در مضامین دین اسلام و آموزه های بزرگان و دانشمندان شریعت اشاره کرد و زنان را کیمیاگرانی دانست که منشا و ایجاد کننده هرنیکی و خیری در جامعه هستند.

در ادامه دکتر نجفیان ضمن ادای احترام و درود به روح بزرگوار حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان اسوه زنان عالم و  پاسداشت و تکریم مقام زن بر توانمندی ها ظرفیت های بانوان تاکید و از ظرفیت ها و ویژگی های  بانوان تاثیرگذار در کشور و عرصه جامعه جهانی به نیکویی یاد کرد. رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر ارج نهادن به استعدادها و توانمندی بانوان و بسترسازی برای فعالیت زنان در جامعه را اصل مهمی در پیشرفت و سعادت یک جامعه دانست. وی بر حمایت و تسهیل حضور هرچه موثرتر و شاخص تر بانوان در پست های کلیدی و مدیریتی درجامعه تاکید کرد و از نقش آفرینی بانوان موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در پیشبرد اهداف متعالی این موسسه تحقیقاتی تقدیر و بر غیرت بانوان ایران زمین و بخصوص بانوان شاغل در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر درود فرستاد.
دکتر احمدوند، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن، بر نقش و تاثیر بانوان شاغل در خانواده و جامعه اشاره کرد و ارج نهادن به حقوق زنان را اصل مهمی برای بالندگی و طی نمودن مسیر پیشرفت و تعالی در یک جامعه دانست. وی نقش زنان شاغل در ایجاد تعادل در خانواده و جامعه بسیار موثر دانست و جایگاه و مقام زن و مادر را مورد تکریم قرارداد و از بانوان شاغل در موسسه تقدیر و تشکر کرد.

دکتر اسماعیل زاده مقدم نیز در وصف وفاداری بانوان با بیان حکایتی تمثیلی از بانوان همکار تجلیل و قدردانی نمود و در این مراسم چند تن از کارکنان بانو به نمایندگی از سایر بانوان موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به بیان برخی نکته نظرات و پیشنهادات اداری پرداختند و در پایان با اهداء لوحی، منقوش به امضاء وزیر محترم جهاد کشاورزی و نماینده محترم ولی فقیه در وزرات جهاد کشاورزی از بانوان شاغل این موسسه  تقدیر شد.

5.7.12.0
V5.7.12.0