دوشنبه, 26 ارديبهشت 1401
  • تعداد بازدید : 269
    /  7
مراسم گرامی داشت هفته پژوهش 1400 در ستاد موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

در روز بیست و هفتم آذر ماه سال جاری به مناسبت هفته ی پژوهش مراسمی با حضور معاونت محترم پژوهش و فناوری و معاونت محترم آموزش و ترویج کشاورزی  سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ریاست محترم موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، معاونین محترم ایشان، روسا و معاونین محترم بخشهای تحقیقاتی موسسه و سایر مدیران ستادی، پژوهشگران و همکاران ستادی موسسه در محل سالنهای همایش موسسه برگزار شد. این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و جناب آقای حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی نماینده محترم ولی فقیه در پردیس اصلاح بذر سخنران آغازین بود و با گرامیداشت ایام فاطمیه روایاتی در باب فضیلت ها و سجایای شخصیتی حضرت فاطمه الزهرا (السلام الله علیها) بیان نمودند.

سپس جناب آقای دکتر اسماعیل زاده مقدم، معاون محترم پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها ی موسسه در این مراسم با عرض خیرمقدم به روند برگزاری مراسم و نحوه انتخاب برگزیده های پژوهشی و همراهان پژوهشی اشاره نمود.

جناب آقای دکتر گودرز نجفیان پس از عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و عرض خیر مقدم به مدعوین ویژه ی این مراسم هفته ی پژوهش را به همه ی پژوهش گران و همکاران ستادی و استانی تبریک گفتند. وی با گزارشی اجمالی از روند کمیت و کیفیت یافته های پژوهشی و دستاوردهای موسسه سخن گفت و با اشاره به توفیقات و چالش های حوزه های محصولی در دستور کار موسسه به ضرورت تقویت فعالیت های به زراعی و بازنگری ساختار و تشکیلات متناسب با شرایط روز تاکید نمودند و همکاری های مناسب با بخش خصوصی در روند تجاری سازی بذور مختلف، برای افزایش ضریب نفوذ فناوری ها و دستاوردهای حاصل شده در عرصه را ضروری دانستند.

رئیس محترم موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در این مراسم اهمیت همکاری چهار رکن اصلی تغذیه بهینه گیاهی-مبارزه با آفات و بیماریها، مکانیزاسیون پیشرفته را در کنار استفاده از بذرهای پر بازده و سازگار با اقلیم و نیز رعایت مسائل به زراعی برای استحصال حداکثری از پتانسیل ارقام را ضروری و غیر قابل انکار دانست. ایشان حضور محقق در میان کشاورزان و ارتباط با آنها را یکی از موثرترین ارکان تحقیقات آتی برای رفع مشکلات کشاورزان با توجه به نیاز و تغییراتی اقلیمی کشور عنوان کرد.

دکتر ارژنگ جوادی معاونت محترم پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان مهمان مدعو و ویژه ی این مراسم با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامی داشت هفته ی پژوهش، به نقش محوری موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در روند پژوهش و تولید بذر کشور اشاره نمودند و تاکید نمودند این موسسه در بکارگیری فناوری از دیگر موسسات میتواند نقش خوب و محوری را ایفا کند. وی بکارگیری و مدیریت بخش خصوصی را برای تاثیر حداکثری یافته های پژوهشی موسسه لازم و ضروری دانستند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح از برگزیدگان پژوهشی ستاد موسسه تقدیر به عمل آمد.

 

5.7.12.0
V5.7.12.0