شنبه, 21 تير 1399
  • تعداد بازدید : 312
    /  4
گردهمایی سالیانه بخش تحقیقات ذرت و گیاهان علوفه ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

گردهمایی سالیانه برنامه ریزی تحقیقات و تولید بذر بخش تحقیقات ذرت و گیاهان علوفه ای در سالن همایش فردوسی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید روز دوشنبه 28 بهمن ماه سال جاری آغاز و برگزار شد.

جناب آقای دکتر ماهرخ ریاست محترم بخش ذرت و گیاهان علوفه ای با عرض خیر مقدم به مدعوین و مسئولین و... با ارائه گزارش مبسوطی، حاضرین را از روند انجام آخرین اقدامات بخش آگاه کرد. وی طرح ها و پروژه های در دست اقدام را با ذکر چالش ها و مشکلات موجود در سال گذشته  برای حاضرین تشریح نمود.

رئیس محترم موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر جناب آقای دکتر نجفیان ضمن تشکر از حضور مدعوین و نیز تلاش ها و اقداماتی که در بخش ذرت و گیاهان علوفه ای انجام گرفته مطالب مهمی را با تاکید بر لزوم توجه و تمرکز بیشتر بخش در ارتباط با توسعه ارقام ذرت زودرس و میان رس، تولید و توسعه ارقام هیبرید سورگوم و ارزن، و تلاش برای ایجاد سازمان بذر پایدار در فرآیند توسعه محصولات علوفه ای ایراد نمودند و خواستار حمایت مستمر و درخور دستگاهها و موسسات دخیل در تولید بذر از ایجاد زنجیره از بذر تا تولید، در خصوص علوفه های کمتر توسعه یافته شدند.

جناب آقای مهندس کریمی مدیر کل محترم دفتر غلات و محصولات اساسی از حوزه معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، برنامه ها و رویکرد وزارتخانه را در خصوص توسعه محصولات ذرت و علوفه برای حاضرین تبیین نمودند. در ادامه جناب آقای دکتر آقاشاهی مجری محترم طرح کلان علوفه خلاصه ای از اقدامات انجام شده را در این ارتباط به سمع و نظر حاضرین رسانیدند و به سوالات حضار در این خصوص پاسخ دادند.

این گردهمایی پس از تشکیل کمیته های تخصصی، تحقیقاتی در ساعت 19 به پایان رسید.

V5.4.0.0