شنبه, 21 تير 1399
  • تعداد بازدید : 265
    /  4
گردهمایی سالانه جهت برنامه ریزی تحقیقات و تولید بذر گیاهان روغنی بهاره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

گردهمایی سالیانه برنامه ریزی تحقیقات و تولید بذر گیاهان روغنی بهاره (آفتاب گردان، سویا و کنجد) در سالن همایش فردوسی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ساعت هشت و سی دقیقه 26 بهمن ماه سال جاری برگزار شد.

جناب آقای دکتر بهرام علیزاده ریاست محترم بخش دانه های روغنی، گزارش یکساله از عملکرد بخش تحقیقاتی دانه های روغنی را ارائه نمود. 

رئیس محترم موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، جناب آقای دکتر نجفیان ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان و نیز تلاش ها و اقداماتی که در بخش دانه های روغنی انجام گرفته با اعلام حمایت و تقدیر، به کاستی های موجود اشاره نموده و نیز خواهان توجه بیشتر به سیاست های مقرر در خصوص بذر گیاهان استراتژیک روغنی شدند.

جناب آقای مهندس علیرضا مهاجر مشاور محترم وزیر و مجری طرح دانه های روغنی با اشاره به اهمیت ویژه دانه های روغنی در سبد غذایی مردم، مسئولین و محققین را به تدوین برنامه ای برای سال آینده در جهت جلوگیری از انباشت محصولات مازاد تولید در کشاورزی ترغیب و توصیه نمود.

دکتر سید سعید پورداد مدیرکل محترم دفتر امور پژوهش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با ارائه پاورپوینت به روند موثر طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مثل دانه های روغنی بر عملکرد کشاورزان در مزرعه که منجر به حفظ و ارتقا امنیت غذایی کشور می شود، پرداخت.

دکتر گودرز نجفیان رییس محترم موسسه به همراه معاون محترم پژوهشی و معاون محترم برنامه ریزی و پشتیبانی از نمایشگاه فعالان عرصه دانه های روغنی که در حاشیه ی این گردهمایی برپا شده بود، بازدید به عمل آوردند.

این گردهمایی پس از تشکیل کمیته های تخصصی، تحقیقاتی در ساعت 18 به پایان رسید.

V5.4.0.0