بزرگداشت روز جهانی تنوع زیستی در بخش تحقیقات ژنتیك و بانك ژن گیاهی ملی ایران موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر انجام شد.
 ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بزرگداشت روز جهانی تنوع زیستی در بخش تحقیقات ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تنوع زیستی، بخش تحقیقات ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در روز 31  اردیبهشت ماه سال جاری با ایجاد تمهیدات و امکانات لازم در بخش، برنامه ای منظم و مفید تحت عنوان درهای باز  بانک ژن برای بازدید دانشجویان ،مروجان و ... برگزار نمود و در روز اول خردادماه سال جاری نیز یک کارگاه آموزشی با حضور اساتید، مسئولین، محققان وکارشناسان ذیربط، دانشجویان و... برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی پس از تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر نجفیان ریاست محترم موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، ضمن خیرمقدم به حاضرین، مطالب ارزنده و مهمی در ارتباط با اهمیت منابع ژنتیکی و تنوع زیستی، وابستگی استمرار حیات به حفظ تنوع زیستی و لزوم توجه هرچه بیشتر به این گنجینه گرانبهای طبیعت بیان نمودند. سپس جناب آقای دکتر سرخی رییس محترم بخش ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران در ارتباط با اهمیت ذخایر توارثی و منابع ژنتیکی در ایران و جهان و تاثیر آن برای غذا و سلامت بشر بیانات ارزنده ای ارائه نمودند.
در ادامه جناب آقای دکتر مظفری پیشکسوت و استاد فرهیخته منابع ژنتیکی در ارتباط با منابع ژنتیکی غذا و کشاورزی و حفاظت از آنها و نیز در ارتباط با تصویب قانون مدیریت منابع ژنتیکی سخنرانی نمودند. جناب آقای دکتر گلریز رییس محترم اداره محیط زیست وزارت امور خارجه در باب کنوانسیون تنوع زیستی و پروتکل های مرتبط با آن سخنرانی داشتند. سرکار خانم دکتر پوراسماعیل معاون محترم بخش تحقیقات ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران در ارتباط با فرسایش ژنتیکی و عوامل موثر بر آن بیانات ارزنده ای ارائه نمودند. سرکار خانم دکتر سلیمی مسئول محترم بخش آگرواکولوژی موسسه توسعه پایدار و محیط زیست درباره نقش جوامع محلی در حفاظت از منابع ژنتیکی مطالب ارزنده ای ارائه نمودند. در ادامه پرسش و پاسخ و تبادل نظر انجام شد. در خاتمه بازدید از بخش تحقیقات ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران همراه با توضیحات مسئولین بخش برگزار گردید.

تعداد بازدید : 160

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0